Hormonální jóga

 

Hormonální jóga je určena především k obnovení hormonální rovnováhy v těle. Výsledkem je zmírnění menstruačních problémů nebo příznaků menopauzy. Cvičení může také ženě pomoci otěhotnět.

Hormonální jóga se zameřuje na endokrinní systém, jejím cílem je přirozeným způsobem reaktivovat produkci hormonů a následně odstranit příznaky onemocnění s nízkou hladinou hormonů.

 

Hormonální jóga je určena pro:

Ženy od 35 let jako preventivní terapie.
Ženy všech věkových kategorií s potížemi dosáhnout těhotenství, menstruačními poruchami, premenstruačním stresovým syndromem (PMS) a příznaky menopauzy.

Všechny ženy, které si přejí odstranit nebo zmírnit příznaky menopauzy, jako jsou návaly horka, nespavost, noční pocení, emoční labilita, deprese, bolesti hlavy, potíže se soustředěním, pamětí, snížené libido atd.

Během hormonální jógy se tělo prohřeje, orgány v břiše a štítná žláza dostanou náležitou masáž a stimulují se. Hodně pracujeme také s vizualizací. Na konci lekce se celý váš systém zklidní pomocí tří různých zklidňujících, meditativních technik. Budete se cítit nabité příjemnou energií a zároveň krásně vyklidněné.

HY však není pro každou ženu! V zásadě není určena pro případy, kdy se nesmí zvyšovat hladina estrogenu. HY není vhodná pro ženy s: endometriózou, myomy, vysokým krevním tlakem, zvýšenou funkcí štítné žlázy, záněty v těle a jakýmkoli typem rakoviny. Před zahájením cvičení si prosím nechte zkontrolovat hladinu Vašich hormonů u svého lékaře!