O sobě

Jmenuji se Petra.

Jsem studentka, cvičitelka a učitelka jógy. Posledních šest let jsem strávila v Indii, učila se, cvičila, pochybovala, znovu se ujišťovala, dýchala, naslouchala, milovala…

Jsem na cestě jógy a ta nikdy nekončí.

Zbavuji se toho, co mi už neslouží – iluzí, falešných vnímání, očekávání, myšlenek, které jsou ovlivněné svým momentálním stavem vědomí, vzpomínek, představ, …. ponořená do jóga súter, veršů o teorii a praxi jógy, diskutuji se svými milými učiteli, pozoruji a naslouchám sama sobě, snažím se to pochopit, přijmout a vidět věci takové, jaké jsou, znovu a znovu.

…………………………………………………………..

Moje cesta za jógou začala v dynamickém jógovém studiu v Mnichově v roce 2004. A nebyla to láska na první pohled – “příliš pomalá na to, abych byla po “sportu” (ne, jóga není sport) pořádně “vyčerpaná”, příliš rychlá na to, abych zůstala “při sobě” a svého dechu”. Ale “něco” na té józe bylo – a když jsem jí necvičila, chyběla mi…..

A tak jsem pokračovala v praktikování  dynamického stylu jógy a někdy to bylo nádherné. Udělala jsem si svůj první učitelský kurz. Hodně jsem se toho naučila. Později jsem se úplně zamilovala do jin jógy, kde jsem směla být sama sebou, přijímat své emoce a nechat je být… Po těchto sezeních jsem se cítila milovaná a uvolněná a věděla jsem, že tohle je “moje”, že v tom budu pokračovat.

V roce 2017 jsem se s rodinou přestěhovala do Indie a zde jsem objevila další styly, spoustu úžasných učitelů a studentů… a skončila jsem u studia jógové terapie v tradici Krišnamačarja na jógové škole v Chennai.

Jóga mi hodně pomáhá, počínaje tělem: cítím se protažená a silná, spokojená s tvarem svého těla, aniž bych o tom příliš přemýšlela, starám se o svůj zažívací oheň, udržuji své hormony na uzdě, snažím se zklidňovat dech a mysl, přijímat a milovat sebe i druhé… přijímat změny v životě s grácií, bez odporu…..a přijímat chvíle a dny, kdy mi to nejde…… někdy to jde snadno, někdy vůbec… je to neustálé úsilí, nikdy nekončící, krásná cesta.

Jsem velmi vděčná za každého učitele, kterého jsem na své cestě jógy potkala… každý mě na této cestě posunul o kousek dál a cesta jde dál ….. S pokorou a úctou přijímám všechnu tuto moudrost a poznání, míchám je se svou esencí a s láskou vám je předávám. Můžete si vybrat, co s vámi souzní na vaší vlastní cestě…